STOWARZYSZENIE OSÓB
NIEPEŁNOSPRAWNYCH I CHORYCH
NA RAKA
Władze

Dane

Historia

Statut

Akcje

Dobroczyńcy

III Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

17 maja 2014 roku przy niepewnej pogodzie we wczesnych godzinach porannych dużą ekipą sportowców niepełosprawnych, wyjechaliśmy do Torunia. Uczestnictwo naszej ekipy sportowej jest bardzo widoczne, mamy wielu zawodników Miasta i Powiatu Sierpeckiego. Naszą ekipę reprezentowało 20 zawodników w wieku od 7 do 57 lat. Nie zabrakło również wolontariuszy, którzy są niezawodni, jako astystenci naszych zawodników i kibiców naszej drużyny, oraz rodziców i przedstawicieli władz Samorządu Powiatu Sierpeckiego, członków zarządu Sławomira Olejniczaka, Wojciecha Rychtera. Był przemarsz wszystkich zawodników po wspaniałym obiekcie sportowym MOSiR w Toruniu, nie zabrakło flagi Olimpijskiej i znicza Olimpijskiego. Przedstawiciele naszej reprezentacji brali udział w otwarciu tak wspaniałej rywalizacji sportowej. Otwarcie Olimpiady dokonał Zastępca Prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz, który życzył wszystkim zawodnikom zdrowej rywalizacji i wspaniałej zabawy. Pomimo dużej rywalizacji nasza drużyna wiodła prym w wyścigach na wózkach i w biegach na dystansach 60 m, 100 m, 400 m i 1000 m, oraz w konkurencjach sprawnościowych.

Ogólnie zdobyliśmy:

W sumie na 20 zawodników zdobyliśmy 21 miejsc na podium, każdy z zawodników mógł brać udział w kilku konkurencjach. Jest to bardzo dobry wynik naszej drużyny, która godnie reprezentowała stowarzyszenie ,, Szansa na Życie ".

Na zakończenie zawodów Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski podziękował wszystkim zawodnikom i wręczył medale, dyplomy i nagrody dla zwycięzców.

Nasza grupa licząca 50 osób wspaniale się zaprezentowała i zintegrowała się ze wszystkimi uczestnikami, tak wspaniałego wydarzenia. Z pewnością wrócimy za rok.

W.R.


POWRÓT