STOWARZYSZENIE OSÓB
NIEPEŁNOSPRAWNYCH I CHORYCH
NA RAKA
Władze

Dane

Historia

Statut

Akcje

Dobroczyńcy

 

 „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

 Polak Jana Pawła II

Świąteczna zbiórka żywności – 28-30 listopada 2014 rok

Grudzień jest szczególnym miesiącem  dlatego co roku zanim zaczną się świąteczne przygotowania, warto znaleźć trochę czasu, by pomóc innym. Taką okazją jest Świąteczna Zbiórka Żywności. Okres przedświąteczny to czas, kiedy myślimy o prezentach dla najbliższych. Dobrze, jeśli potrafimy pomyśleć także o tych  którzy znajdują się w trudnej sytuacji  i nie zawsze mogą spełnić swoje marzenia. To tylko jeden weekend poświęcony na pomoc innym  a tak wiele radości.                                                                                        

  Sierpczanie po raz kolejny udowodnili, że nie jest im obojętny los potrzebujących   mieszkańców których nie stać np. na zakup żywności.  Ogólnopolska Akcja Zbiórki Żywności organizowana przez Bank Żywności     w Płocku miała miejsce w dniach 28 - 30 listopada 2014 roku. W piątek od godz. 8:00, w sobotę od 9:00  zaś w niedzielę od godz. 10:00  przy oznakowanych koszach czekali wolontariusze ubrani w charakterystyczne pomarańczowe koszulki. Każdy kupujący mógł przekazać na rzecz potrzebujących osób jeden lub kilka produktów o długim terminie ważności : cukier, makaron, mąka, konserwy, olej oraz słodycze dla najmłodszych. Około 70 wolontariuszy z Sierpeckiego Stowarzyszenia „Szansa na życie”, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu, Gimnazjum w Borkowie Kościelnym, Zespołu Szkół nr 1 im gen Jose de San Martin w Sierpcu, Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu, Powiatowego Domu Dzieci w Szczutowie pracowało w supermarketach: Lidl, Biedronka ul Płocka oraz Biedronka przy ul Braci Tułodzieckich,  Gram.  Zbiórkę zakończono w niedzielę o godz. 15:00.  Jej zwieńczeniem było osiągnięcie         1 946,5 kg żywności  oraz 255,3 litra płynów.

 Podsumowanie akcji odbyło się dnia 3 grudnia 2014 roku  w Ognisku Pracy Pozaszkolnej . Produkty zebrane podczas kolejnej już edycji Świątecznej Zbiórki Żywności zostały  rozdane najbardziej potrzebującym: rodzinom wielodzietnym, osobom bezdomnym, chorym i bezrobotnym, żyjącym w ubóstwie.   

Następnie dnia 5 grudnia 2014 roku w Banku Żywności w Płocku z okazji obchodów Światowego Dnia Wolontariatu odbyło się spotkanie w którym wzięli udział także sierpeccy wolontariusze. Dokonano wówczas  podsumowania zbiórki żywności odbywającej  się w ościennych Powiatach Powiatu Płockiego oraz Koordynatorzy zbiórki w Sierpcu w imieniu Starosty Powiatu Sierpeckiego pana Jana  Laskowskiego przekazali na ręce pana Prezesa Marka Kuczyńskiego oraz pani Wiceprezes Aldony Cybulskiej życzenia z okazji tegoż święta a także życzenia dalszych sukcesów w pracy społecznej na rzecz innych.                                                                    

 Moją uwagę przyciągnęli młodzi wolontariusze zbierający żywność w Gramie przy ulicy Jana Pawła II: Klaudia Chrzanowska, Aleksandra Górniak, Marta Rokicka, Martyna Sobotka, Sandra Jarzyńska, Michał Kotański i Dominik Maciuszkiewicz, Wiktor Rochowicz, Amelka Wierzbicka i Maciej Anflut, Aniela Cichoczewska, Oliwia Pesta i Piotr Dolny.   Pani Magdalena Osińska – mama Natalii Osińskiej stwierdziła, że „od najmłodszych lat warto wpajać dzieciom chęć pomocy innym. Jestem także dumna z córki ze Szkoły Podstawowej nr 3, która brała udział w tym roku w dwóch akcjach charytatywnych”.  Nikola Murawiec, najmłodszy wolontariusz (6 lat) pracowała pod okiem swojej mamy - pani Anety Murawiec.

Pani Edyta Paciuszkiewicz zaangażowała dzieci w tą akcję gdyż jak stwierdziła „dzieciom się to bardzo podoba”. Brały one udział 11 października 2014 w Trzecim Sierpeckim Dniu Wolontariatu pod patronatem Starosty Powiatu Sierpeckiego pana Jana Laskowskiego a także w akcji zbiórki żywności. Do akcji jako wolontariusz przyłączyła się również dyrektor OPP pani Renata Przybyłowska wraz z wychowankami. Akcja zbiórki żywności jako ważny i rozpoznawalny element życia społecznego nie miałaby miejsca w Sierpcu gdyby nie ogromne zaangażowanie Koordynatorów zbiórki: pani Anny Chmielewicz i pana Wojciecha Rychtera.  Pomoc stanowili: pani Małgorzata Korpolińska, pani Edyta Lewandowska i pan Witold Prątnicki.

 
Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w akcję.
Bardzo dziękujemy wszystkim Państwu, którzy wsparli akcję wypełniając kosze produktami.

 

Woźniak Konrad

 


POWRÓT