STOWARZYSZENIE OSÓB
NIEPEŁNOSPRAWNYCH I CHORYCH
NA RAKA
Władze

Dane

Historia

Statut

Akcje

Dobroczyńcy

CHOINKA i BAL KARNAWAŁOWY

Wszystko ma swój czas
I każde dzieło ma swój czas pod niebem.
Jest czas śmiechu (…) i czas tańca…”
(Kohelet)


Karnawał to właśnie czas tańca i zabawy, dlatego po raz kolejny podopieczni Stowarzyszenia „Szansa na Życie”, ich rodzice, opiekunowie spotkali się w sali konferencyjnej ZNP w Sierpcu na tradycyjnej choince i balu karnawałowym.

W spotkaniu uczestniczyło około 70 dzieci.

Zabawę otworzyła uroczyście prezes Stowarzyszenia Bożena Tober wraz z honorowym Prezesem Wojciechem Rychterem. Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, byli: prezes Zarządu Powiatu ZNP pani Teresa Domagalska i pan Sławomir Olejniczak członek Zarządu Rady Powiatu w Sierpcu wraz z grupą dzieci niepełnosprawnych z Gminy Mochowo. Spotkanie poprowadziły: Renata Przybyłowska, Natalia Sobczak, Anna Pypka, Maria Jagodzińska z Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Zabawę uświetnił zespół muzyczny panów Marka i Jana Jędrzejewskich.

Choinka nie mogła się obejść bez najważniejszego gościa, czyli Mikołaja, który przyniósł dzieciom paczki pełne słodkich podarków. Wiele radości najmłodszym sprawiło także spotkanie z wyjątkową bajkową postacią – Myszką Miki. Uśmiechom i przyjemnościom nie było końca. Myszka Miki zabrała najmłodszych do zaczarowanego świata zabawy.

Było mnóstwo atrakcji, gry, konkursy i zgadywanki, w których chętnie brali udział wszyscy obecni. Spotkanie choinkowe wyzwoliło w uczestnikach niezwykłe pokłady empatii, życzliwości i radości, której tak brakuje na co dzień.

Dla nieco starszych zorganizowaliśmy bal karnawałowy. Młodzież, rodzice, wolontariusze i członkowie naszego Stowarzyszenia bawili się wspólnie przy świetnej muzyce do wczesnych godzin rannych. Mamy nadzieję, że ta radosna atmosfera zostanie z nami przez cały rok.

AW


POWRÓT