STOWARZYSZENIE OSÓB
NIEPEŁNOSPRAWNYCH I CHORYCH
NA RAKA
Władze

Dane

Historia

Statut

Akcje

Dobroczyńcy

XXIII Memoriał im. Ryszarda Bramczewskiego

W tym roku, już po raz siódmy organizowane są konkurencje sportowe, dla osób niepełosprawnych im. Ryszarda Bramczewskiego. Nasze stowarzyszenie uczestniczy w tych zawodach od początku, w konkurencjach dla osób niepełnosprawnych. Są to konkurencje: chód na 50 m dla osób z porażeniem kończyn dolnych, 100 m wyścigi na wózkach i 200 m biegi dla pozostałych zawodników. W ubiegłych latach zawodnicy ,, Szansa na Życie" rywalizowali między sobą, a w tym roku wzieli udział również zawodnicy z klasy integracyjnej, szkoły podstawowej w Goleszynie. W zawodach wzieło udział wiele szkół z miasta i powiatu Sierpeckiego.

Gościem honorowym była żona wspaniałego nauczyciela sportu pani Barbara Bramczewska, oraz władze Miasta i Powiatu Sierpeckiego i zaproszeni goście. Zawody odbyły się na stadionie MOSiR w Sierpcu.

Naszym celem jest dowartościowanie psychospołeczne zawodników, budzenie wiary we własne siły i zdobywanie uznania społecznego. Popularyzowanie sportu wśród dzieci i młodzieży osób niepełnosprawnych.

WR.

 


POWRÓT