STOWARZYSZENIE OSÓB
NIEPEŁNOSPRAWNYCH I CHORYCH
NA RAKA
Władze

Dane

Historia

Statut

Akcje

Dobroczyńcy

ADAŚ I DAWID 18 LAT MINĘŁO

2 Sierpnia 2014r. odbyły się dwie osiemnastki podopiecznych naszego stowarzyszenia Szansa na Życie, Adama Tyburskiego oraz Dawida Chrzanowskiego.

Pierwszą uroczystością była Msza Święta w kościele pod patronatem Św. Bartłomieja w Jeżenie, odprawiona przez proboszcza Dariusza Zbigniewa Pergółę i Ks. Kazimierza Przybyłowskiego w intencji naszych osiemnastolatków oraz Pana Wojciecha Rychtera.

Msza była bardzo poruszająca dla wielu osób, słowa proboszcza były bardzo szczere i prawdziwe, wywoływały zarówno łzy jak i uśmiech.

Proboszcz w owej parafii, jest na prawdę znakomity, trafia swoimi słowami do każdego. Mszę poprowadził rewelacyjnie, także z nutą żartu i śmiechu.

Na koniec mszy wszyscy zostali poczęstowani słodyczami, które podarował nam kościół. Zaraz po mszy wolontariusze wraz z Panem Wojciechem wybrali się do Dawida, aby uczcić i złożyć życzenia jubilatowi podarować mu poświęcony wcześniej prezent oraz spędzić z nim trochę czasu i wypicie lampki szampana za jego zdrowie. W ten szczególny dla niego dzień, było to wszystko bardzo dużą niespodzianką dla Dawida i jego rodziny.

Następnie wybraliśmy się na główną część osiemnastki do Remizy w Makomazach, gdzie odbył się poczęstunek i potańcówka.

Po wejściu zaczęło się wręczanie prezentów Adasiowi, z których był bardzo zadowolony. Następnie wszyscy usiedli do stołów i zaczęła się zabawa. Na stołach serwowano jedzenie znakomicie przygotowane przez mamę Adasia. Oczywiście w organizacji całej uroczystości pomagały również jego siostry oraz wolontariusze „Szansy Na Życie”, bez których by ona nie mogła się odbyć. Dziękujemy mamie oraz rodzinie za przygotowanie tak wspaniałej imprezy i liczne przybycie gości.

 

Wolontariusz M.K.

 


POWRÓT