STOWARZYSZENIE OSÓB
NIEPEŁNOSPRAWNYCH I CHORYCH
NA RAKA
Władze

Dane

Historia

Statut

Akcje

Dobroczyńcy

Wielkanocna Zbiórka Żywności

W dniach 04-06.04.2014 roku wolontariusze z Zespołu Szkół nr 1 oraz Stowarzyszenia „Szansa na Życie” po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej Zbiórce Żywności – Wielkanocnej, organizowanej na naszym terenie pod patronatem Banku Żywności w Płocku. Do udziału w akcji zaprosili młodzież z Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu, z Gimnazjum w Borkowie Kościelnym oraz z Domu Dziecka w Szczutowie.

Wolontariusze wyposażeni w koszulki, identyfikatory, informacyjne ulotki przez trzy dni zbierali produkty spożywcze  w trzech sierpeckich marketach: Biedronkach na ul. Braci Tułodzieckich i Witosa oraz w Lidlu. Zebrana przez nich, ofiarowana przez kupujących żywność była przewożona do świetlicy Internatu przy Zespole Szkół nr 1. Tam liczona, sortowana, a następnie skrupulatnie księgowana w formie sprawozdań przesyłanych do Banku Żywności w Płocku.

Dzięki życzliwości i hojności mieszkańców naszego powiatu, udało się zebrać  877 kg asortymentu spożywczego oraz 90,8 litrów napojów i innych płynnych artykułów. Powstały z nich paczki, które trafiły do osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Młodzież wspierali koordynatorzy zbiórki Wojciech Rychter i Anna Chmielewicz, którym pomagali pracownik internatu Witold Prątnicki oraz pani Małgorzata Korpolińska, Joanna Marlęga i Edyta Paciuszkiewicz.

Wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę - darczyńcom, wolontariuszom oraz osobom ich wspierającym należą się słowa uznania, serdeczne DZIĘKUJEMY !!!

                                                                    Koordynatorzy


POWRÓT