STOWARZYSZENIE OSÓB
NIEPEŁNOSPRAWNYCH I CHORYCH
NA RAKA
Władze

Dane

Historia

Statut

Akcje

Dobroczyńcy


DWIE AKCJE POMOCY DLA JASIA SZPAKOWSKIEGO

1. AKCJA ZBIÓRKI PIENIĄŻKÓW NA LECZENIE JASIA

Jaś urodził się 7 lutego 2010 roku. Do czwartego miesiąca życia choroba nie dawała żadnych objawów. Koszmar zaczął się 13 czerwca 2010. Wtedy pojawiły pierwsze napady padaczkowe. Jaś jest w trakcie prowadzenia bardzo skomplikowanej diagnostyki medycznej. Na chwilę obecną wiemy już, że Jasiu cierpi na lekooporną padaczkę, która jest następstwem wrodzonej wady mózgu. Ponadto podejrzewana jest u Jasia bardzo rzadka choroba metaboliczna. Obraz kliniczny pasuje do ciężkiej postaci acydemii OH-Izomasłowej z zahamowaniem rozwoju. Rozwój fizyczny jest nieprawidłowy we wszystkich sferach- Jaś nie siedzi samodzielnie, nie chodzi oraz nie chwyta rączkami. Jedyną formą kontaktu Jasia z nami jest jego uśmiech, który daje nam wiele radości.

Ponadto Jaś przebywa na diecie niskobiałkowej, do której musimy stosować specjalne, kosztowne mieszanki np. Fantomalt, Bebilon. Ze względu na atopowe zapalenie skóry zmuszeni jesteśmy do używania odpowiednich kosmetyków, które są również bardzo drogie. Zakup leków, produktów żywieniowych i kosmetyków dla Jasia znacznie obciąża domowy budżet rodziców Jasia.

Ogromną nadzieją dla Jasia jest bardzo intensywna rehabilitacja, która niestety wymaga dużych nakładów finansowych.  Zwracamy się z prośbą o pomoc finansową na dalsze leczenie i rehabilitację Jasia.  

Rodzice Jasia oraz nasze Stowarzyszenie

Możecie Państwo pomóc Jasiowi przekazując darowiznę w dowolnej kwocie na subkonto naszego Stowarzyszenia:

SIERPECKIE STOWARZYSZENIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I CHORYCH NA RAKA

"SZANSA NA ŻYCIE"

09-200 SIERPC, ul. MATEJKI 29

KRS 0000212280; NIP 776-165-23-23; REGON 140975026

Bank Spółdzielczy w Sierpcu

21 9015 0001 2001 0000 6060 0001

z dopiskiem dla Jasia Szpakowskiego

 

2. AKCJA ZBIÓRKI MAKULATURY I NAKRĘTEK NA LECZENIE JASIA

Rozpoczęliśmy akcję zbierania plastikowych nakrętek i makulatury pod nazwą "OD NIEMOWLAKA DO PRZEDSZKOLAKA". Zbiórka będzie trwała do odwołania. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tej akcji, bo "robiąc tak niewiele, tak wiele możesz pomóc".

ZBIERAJĄC MAKULATURĘ I NAKRĘTKI POMAGASZ JASIOWI PONIEWAŻ SPRZEDAMY JE FIRMIE RECYKLINGOWEJ A PIENIĄDZE PRZEKAŻEMY NA LECZENIE JASIA.

Zbieraj nakrętki i makulaturę i przynoś do naszych punktów (zachęcamy ze względów logistycznych aby przynosić większe ilości):

W chwili obecnej mamy 3 punkty odbioru:

1. Sklep AGD-RTV Bożena Tober ul.Piastowska 32, Sierpc

2. Liceum Ogólnokształcące w Sierpcu ul. Sucharskiego 2, Sierpc – Klasa IIIg sala 106

3. Starostwo Powiatowe w Sierpcu ul.Świętokrzyska 2a, Sierpc pokój nr 3

4. Internat przy Zespole Szkół Nr 1, Pani Anna Chmielewicz

W tym miejscu składamy podziękowanie tym instytucjom za pomoc w naszej akcji oraz zachęcamy do tworzenia punktów zbiórek na terenie miasta, powiatu, kraju oraz poinformowania nas o tej inicjatywie.

Kontakt:

p. Wojciech - 509 126 109, p. Joanna - 500 106 870, p. Michał - 602 320 959

p. Anna - 600 505 401

Oficjalny plakat zbiórki:

O całej akcji będziemy pisać na specjalnej stronie

AKCJA DLA JASIA

POWRÓT